Zostać przewodnikiem wycieczek zagranicznych…..

wpis w: Przy kawie | 2

Wybierając się do szkoły średniej, często stajemy przed dylematem, w jakim kierunku warto się kształcić, aby potem móc dostać wymarzoną pracę, oczywiście dobrze płatną. Pytanie nasuwa się oczywiście jaka jest nasza wymarzona praca?

To w dużej mierze zależy od tego czym się pasjonujemy, co sprawia nam przyjemność, gdyż dobra praca to taka, którą wykonujemy z przyjemnością a nie jedynie z obowiązku. Jest szeroka grupa społeczeństwa, którzy wolą pracę stabilną, siedzącą, nie wymagającą przemieszczania się do innego miejsca. Tu można wymienić zawód sekretarki. Jednak są tacy, którzy nie wyobrażają sobie siedzenia w jednym miejscu przed komputerem. Wybierają dużo ciekawsze zajęcie jakim jest chociażby przewodnik wycieczek zagranicznych. W tym zawodzie obowiązuje oczywiście znajomość języka obcego. Wystarczy umieć mówić po włosku, aby zostać takim przewodnikiem, gdyż język ten jest językiem międzynarodowym, używanym w większości krajów. W tym celu wielu młodych ludzi decyduje się jednak na kurs języka włoskiego, ponieważ ta praca wymaga sprawnego komunikowania się w tym języku i sama wiedza ze szkoły często nie wystarczy.

Ale mimo wszystko

Jest to ciekawe zajęcie, można zdobyć wielkie doświadczenie językowe, ale nie tylko. Jeżdżąc po świecie zwiedzamy krajobrazy, poznajemy kulturę innych krajów, ich zwyczaje i tradycje. Praca ta jest dla tych, którzy lubią podróżować i poznawać nowe zakątki naszej planety. Znajomość języka obcego jest istotna, gdyż warto umieć zwiedzającym wymienić chociażby dni tygodnia po włosku. Wielkim wstydem było by nie znać takich podstaw. Praca wtedy nie była by aż tak efektowna, a zwiedzający nie mieli by wystarczającego pożytku z takiego przewodnika. Można również w celu dokształcenia się w temacie skorzystać z wszelkiego rodzaju poradników turystycznych, oraz książek, które przekażą nam dodatkową wiedzę, co będzie kolejnym atutem na tym stanowisku. Dlatego polecam naukę języków obcych w celu zdobycia naszej wymarzonej pracy za godziwe pieniądze.