Rola niemieckich nauczycieli w rozwoju małych dzieci

wpis w: Tematyczne | 5

Kiedy się rodzimy , nie myślimy o kłopotach, gdyż nic nie rozumiemy z otaczającego nas świata. Jednak kiedy jesteśmy nieco starsi, nasza przygoda z mową zaczyna się od pierwszych słówek jak mama, czy tata. Jest to naturalna kolej rzeczy. Kraj niemiecki przywiązuje szczególną uwagę co do wychowywania dzieci.

Bardzo wspiera młode mamy, tak samo, jak te co samotnie wychowują dzieci. Możliwe są wszelkiego rodzaju świadczenia socjalne, o które można się starać mieszkając w Niemczech, jednak aby sprawnie się o nie ubiegać, należy płynnie mówić po niemiecku. Wróćmy do nauczycieli. Otóż w szkołach podstawowych nauczyciele starają się nie tylko nauczać własnych podopiecznych, ale również pragną je wychować na dobrych obywateli. Stosują wszelkiego rodzaju praktyki wychowawcze, które majką na celu zachęcać dzieci do współpracy, oraz w miły sposób uczą dzieci, że nauka to nie tylko ciężki obowiązek, ale także zabawa. Ucząc dzieci np. dni tygodnia po niemiecku, układają wszelkiego rodzaju patyczki z podpisanymi dniami, a następnie wykorzystują je do zabawy, gdzie dzieci w ten sposób się ich uczą. Są to bardzo sprawdzające się praktyki w szkołach, gdyż takie dziecko chętnie chce brać udział w zajęciach szkolnych, oraz chętnie idzie do szkoły, gdzie może wraz z rówieśnikami pobawić się, jednocześnie ucząc się przy tym. Nauczyciele od najmłodszych lat wpajają uczniom, jak ważna jest nauka i jej dalsze kontynuowanie, oraz uczą szacunku do innych ludzi, gdyż w tym kraju jest masa ludności z różnych krajów, o różnych poglądach i religiach.

Ale i tak ważne jest…

Tolerancja w tym przypadku jest niezwykle ważna, gdyż nie unikniemy kontaktów z przybyszami, który w poszukiwaniu dobrej pracy chętnie lokują się u naszych zachodnich sąsiadów. W Polsce nie ma tylu obcokrajowców, dlatego coraz częściej mamy do czynienia z przejawami nietolerancji, zwłaszcza wśród młodzieży, która żyje w takich czasach, gdzie wychowywana jest zazwyczaj przez dziadków lub nianię, ponieważ rodzice robiąc karierę, zapominają kto jest dla nich najważniejszy.