Włoski nie jest dla mnie …

wpis w: Lekcje włoskiego | 0

Nauka towarzyszy nam od dnia narodzin aż do śmierci. Już od najmłodszych lat się uczymy, zacząwszy od nauki chodzenia czy mówienia. Potem dochodzą coraz to nowsze umiejętności. Będąc nieco starszym zaczynamy uczęszczać do szkoły podstawowej, co jest naszym obowiązkiem obywatelskim. Ta sama zasada panuje we Włoszech, gdzie dziecko ma obowiązek edukacyjny.

W początkowych latach uczy się tam mówić i pisać. Następnie nauczyciel wprowadza miesiące po włosku, aby każde dziecko miało świadomość tego, jaką mamy w danym czasie porę roku. Równie ważna jest nauka rozróżniania dni tygodnia po włosku. Są to podstawy, które każde dziecko powinno opanować na samym początku swej drogi naukowej, czyli w szkole podstawowej. Po włosku nie jest łatwo się dogadać, jeśli ktoś nie zna jego podstaw. U nas w Polsce jest dokładnie tak samo. Dzieci muszą nauczyć się podstawowych rzeczy, aby sprawnie odnaleźć się w życiu codziennym. Nauka w szkole jest bardzo ważna nie tylko ze względu na zdobycie informacji. Szkoła również wychowuje nasze maluchy, uczy je poprawnego zachowania, dyscypliny oraz motywacji w działaniu.

Nie zapominajmy, że…

Od najmłodszych lat należy pewną wiedzę dziecku wpoić, aby potem zbierać owoce swojej pracy. Zasada jest taka, że im młodsze dziecko, tym szybciej zapamięta przekazywane mu informacje. Maluch uczy się świata od dorosłych. Przykładem dla niego są rodzice, dziadkowie, ale również nauczyciele. Następnie dochodzą rówieśnicy, którzy często mają zły wpływ na rozwój danego dziecka. Wmawiają mu, że to co mówią dorośli jest złe i nie należy ich słuchać, jednak dziecko, które od malutkiego jest wychowywane w dyscyplinie, nie ulegnie złym wpływom swoich kolegów bądź koleżanek często starszych i pochodzących z rodzin patologicznych. Takiej młodzieży należy jednak pomóc i szybko nakierować ją na prawidłowy tor życia, aby uchronić przed całkowitym zepsuciem. Takiej zdemoralizowanej osobie powinniśmy wytłumaczyć, że nie należy brać przykładu z rodziców, którzy piją alkohol czy też robią inne złe rzeczy takie jak kradzież, narkotyki itd. Młody osobnik w końcu zrozumie, że jego podopieczni idą złą drogą i jeśli będą ich naśladować, upadną na samo dno tak jak oni.