Co wiesz o mechanice kwantowej?

wpis w: Artykul dnia, Blogi | 0

Co powiesz na teleportację? Teoretycznie teoria kwantowa, która nadal jest badana pozwala w przyszłości na budowę teleportów. Wyobraź sobie w tym momencie – transport, życie i postęp technologiczny!

Teoria kwantowa

Nie będę przytaczał tu wikipedii, podlinkowanie dla ciekawskich w zupełności wystarczy. Wytłumaczę Ci to łopatologicznie. Wyobraź sobie, że najmniejsza cząsteczka z której zbudowany jest każdy element potrafi przemierzać wszechświat bez pojęcia o drodze (np. 100, czy 1000000000 km nie robi na niej żadnej różnicy), gdy tylko połączy się z drugą małą jednostką wie jak ta druga się zachowa oraz… Cząsteczki te zachowują się inaczej gdy na nie patrzymy, a inaczej gdy nikt je nie obserwuje! Więcej informacji o tym zjawisku znajdziesz poniżej…

 

Co My możemy z nią zrobić?

Piszę ten artykuł tylko i wyłącznie, aby zainteresować Cię tematem. Wiedzę dostępną na ten temat znajdziesz dosłownie wszędzie! Trzeba tylko chcieć się za nią rozejrzeć 😉 Teoria kwantowa hipotetycznie pozwoliła nam na budowę takich narzędzi jak np. procesor. Innymi słowy bez tych odkryć świat byłby nadal w czarnej. Mimo to mało osób o tym wie. Obecnie wiele firm w tym Intel inwestuje swoj czas, aby te teorie wykorzystać. Mówi się nawet, że rozwój technologiczny pójdzie jeszcze szybciej.

Co możemy stworzyć?

  • Komputer działający tysiąc razy szybciej – łatwizna
  • taniej wytwarzać energię elektryczną – łatwizna
  • zrewolucjonizować transport?
  • co jeszcze?

Przysiądź do tematu w każdej wolnej chwili i odpowiedź na te pytania!