Biegiem po wymarzoną figurę

wpis w: Tematyczne | 1

Każda kobieta od najmłodszych lat pragnie się podobać i ładnie wyglądać. Chcemy być szczupłe i czasem przeradza się to w obsesję, która prowadzi do poważnych zaburzeń, których skutkiem może być anoreksja czy bulimia.

Fakt, że otyłość ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ prowadzi do wszelkich chorób serca, złego krążenia, wysokiego ciśnienia i wielu innych. Warto także wiedzieć, iż sama dieta nie zawsze wystarczy. Podczas odchudzania zbawienny wpływ na naszą figurę ma minimalny wysiłek fizyczny. Nie potrzebny jest tu żaden kurs, by dowiedzieć się, że wystarczy minimum pół godziny dziennie pobiegać, aby nasz organizm otrzymał ogromną dawkę tlenu i zaczął pracować na pełnych obrotach.

Co mówią badania

Naukowcy głoszą, że aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zawału oraz wszystkich innych chorób nawet o połowę, ponieważ organizm zmuszony do wysiłku nie obrasta w tkankę tłuszczową, a jedynie buduje mięśnie, które również pełnią ogromną rolę w naszym życiu. Warto więc zacząć dzień od krótkiego treningu. Nie musi to być szybki bieg, wystarczy jedynie marsz, gdzie nasze tętno będzie na takim poziomie, że będziemy mogli swobodnie rozmawiać, wtedy prędko zauważymy jak znika nasz niechciany tłuszczyk, co wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie i figurę, ale również na samopoczucie. Warto jednak i w tym zachować rozsądny umiar, ponieważ przetrenowanie może dać całkiem odwrotny efekt niż ten zamierzony. Wszystko jest dobre z umiarem, a szkodliwe w nadmiarze. Proponuję udać się na mały kurs do profesjonalnego trenera, który powie nam w jaki sposób ćwiczyć i jak się odżywiać przy tym, aby szybko stracić nadwagę, oraz by nie ucierpiało na tym nasze zdrowie.