Mięczak zakaźny u dzieci

wpis w: Polecane, Tematyczne, Zdrowie | 0

Dobry dermatolog to podstawa.

ermatolog dziecięcy katowice

Zapotrzebowanie na profesjonalne i skuteczne usługi dermatologiczne w szczególności wśród dzieci ciągle wzrasta. Nasze otocznie, w którym żyjemy od wielu lat powoduje, że nasze pociechy coraz częściej mają problemy ze zmianami skórnymi, które mogą przerodzić się w groźne dla ich zdrowia i życia choroby. Jeśli popatrzymy w statystki wyszukiwarek to hasło: Dermatolog dziecięcy Katowice pokazuje jak duży popyt pojawił się na usługi dermatologiczne. Dlatego warto skorzystać z konsultacji u dobrego lekarza dermatologa jakim jest  dr n. med. Aleksandry Szczepanek-Grettka.  Gabinet świadczy swoje usługi w Katowicach na terenie województwa Śląskiego. zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci z problemami zdrowotnymi z dziedziny dermatologii i wenerologii.

Dr n. med. Aleksandra Szczepanek-Grettka pomaga zarówno dorosłym jak i dzieciom. Natomiast w ostatnich latach wyspecjalizowała się szczególnie w leczeniu chorób dermatologicznych u dzieci takich jak atopowe zapalenie skóry czy choroby zakaźne typu wszawica czy też mięczak zakaźny u dzieci.

Mięczak zakaźny u dzieci

To wirusowe zakażenie skórne, dotyczy także błon śluzowych. Mięczak to mniej więcej 10% chorób skóry u dzieci do dziesiątego roku życia. Mięczak dotyczy przede wszystkim dzieci w wieku od 1 do 14 roku życia. Największa zapadalność przypada na wiek pomiędzy 1 a 4 rokiem życia.

Choroba z jednakową częstością dotyczy dziewczynek jak i chłopców. Ryzyko zakażenia zwiększa się wraz z używaniem np. wspólnych ręczników czy gąbek do mycia ciała. Do zachorowań dochodzi często gdy korzystamy z basenów z osobami zakażonymi.

Jednym z elementów, który zwiększa możliwość zachorowania na mięczaka zakaźnego u dzieci jest atopowe zapalenie skóry, to także czynnik zwiększający pojawienie się rozsianej postaci choroby. Okres wylęgania mięczaka zakaźnego u dzieci wynosi od dwóch do ośmiu tygodni, ale może trwać także wiele miesięcy.

Jeśli interesuje Cię zagadnienie mięczaka zakaźnego u dzieci. Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób go leczyć zapraszamy do lektury artykuły znajdującego się pod adresem : Mięczak zakaźny u dzieci – Dermatolog Katowice.

Warto poznać więcej faktów opisanych przez doświadczonego i skutecznego lekarza dermatologi specjalizującego się w leczeniu dzieci. Z chorobami dermatologicznym nie ma żartów. Zapraszamy.